FOTOGRAFIE PŘÍRODY

MIRKOVY FOTKY

MŮJ FOTOAPARÁT

Digitální fotoaparát Panasonic DMC-FZ50 je fotoaparát pro náročné. Digitální fotoaparát Panasonic DMC-FZ50 je EVF zrcadlovka s objektivem Leica se stabilizátorem obrazu zaručuje ty nejlepší obrazové výsledky. Rozlišení 10 Mpx, 12x optický zoom (35-420 mm), F 2,8-3,7, ISO 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, závěrka 60-1/2000 s, elektronický hledáček, polohovatelné LCD 2,0 in, české menu, paměťové karty SD/MMC, 668 g

Vlastnosti digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50:
  • 12x superzoom LEICA DC VARIO-ELMARIT
  • Mega-optický stabilizátor O.I.S
  • Ostřící / Zoom prstence na objektivu
  • Úplné možnosti manuálního nastavení
  • Funkce pro náročné uživatele
  • CCD s rozlišením 10.4MP
  • Otočný 2.0" LCD panel s rozlišením 207K
K základním charakteristikám nového digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50 patří 12x optický superzoom Leica s optickým stabilizátorem obrazu, CCD snímač s rozlišením 10,1 megapixelu, mechanické ovládání a funkce inteligentního nastavení citlivosti ISO (I.I.C.) až do 1600 ISO. Digitální fotoaparát Panasonic DMC-FZ50 je ideálním přístrojem pro fotografy, kteří chtějí vlastnosti zrcadlovky v těle a ceně kvalitního kompaktu, a stejně tak potěší náročné fotoamatéry, kteří rádi pracují s manuálním nastavením.

Optická stabilizace obrazu digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50:

U všech fotoaparátů Panasonic včetně digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50 je dnes již samozřejmostí optická stabilizace obrazu MEGA O.I.S. Detekce chvění ruky probíhá frekvencí 4 000x za sekundu, takže oproti běžným přístrojům zachytí fotoaparáty Panasonic nesrovnatelně větší množství ostrých fotografií. Digitální fotoaparát Panasonic DMC-FZ50 je zároveň prvním fotoaparátem na světě, který disponuje unikátní funkcí inteligentní nastavení citlivosti (I.I.C.) Tato technologie výrazně snižuje riziko rozmazání při fotografování rychle se pohybujícího objektu. Při aktivaci Inteligentního ISO (I.I.C.) digitální fotoaparát Panasonic DMC-FZ50 vyhodnotí pohyb objektu a automaticky přizpůsobí nastavení ISO a expoziční čas tak, aby co nejlépe odpovídal světelným podmínkám. Výsledkem jsou čisté, ostré fotografie prakticky za každé situace.

Snížení digitálního šumu digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50:

Poslední generace obrazového procesoru Venus Engine III přináší do digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50 dramatické snížení digitálního šumu. Obrazový signál je zpracován v několika krocích, ve kterých jsou samostatně filtrovány barevná a jasová složka signálu. I přes výrazný nárůst výkonu je technologie zpracování obrazu Venus Engine III digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50 méně náročná na odběr energie, takže lze na jedno nabití digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50 pořídit až 360 snímků (dle standardu CIPA, při plném použití LCD i hledáčku). Příznivou spotřebu energie lze ovlivnit i aktivací úsporného režimu digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50, ve kterém se LCD panel při delší nečinnosti automaticky vypne.

Objektiv Leica digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50:

Objektiv digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50 Leica DC VARIO-ELMARIT s 12x optickým superzoomem (odpovídá rozsahu 35 - 420 mm u kinofilmu) má vysokou světelnost F/2,8 – F/3,7, což je ideální pro fotografování za zhoršených světelných podmínek nebo pro pohodlnou práci s hloubkou ostrosti. Tři asférické čočky v kombinaci s tzv. ED čočkou minimalizují barevnou aberaci digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50, která se občas projevuje u objektivů s vysokou světelností. K dispozici je i speciální režim Extra Optical Zoom, který prodlouží optický zoom na hodnotu 13,4x při fotografování s rozlišením 8 megapixelů, 17,1x pro 5megapixelové fotografie a 21,4x pro rozlišení 3 megapixely. V tomto režimu digitální fotoaparát Panasonic DMC-FZ50 využívá pouze střední část CCD snímače.

Jednou z hlavních předností nového digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50 je rychlost. Náběhová doba digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50 se pohybuje kolem 0,9 sekundy a vynikající rychlostní parametry podtrhuje i hodnota zpoždění reakce závěrky 0,009 sekundy, která řadí digitální fotoaparát Panasonic DMC-FZ50 mezi absolutní špičku ve své třídě.

Kromě rychlé a spolehlivé automatiky nabízí digitální fotoaparát Panasonic DMC-FZ50 také možnost úplného ovlivňování veškerých hodnot. Expoziční časy, clona, ostření, zoom – to vše lze nastavovat na digitálním fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50 manuálně, stejně jako u profesionálních fotoaparátů. Zoom a ostření se nastavují pomocí prstenců na objektivu; clona a expoziční časy otočnými voliči na těle digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50. Novinkou je tzv. funkční tlačítko (Function Button), které umožňuje rychlou změnu běžných parametrů: rozlišení fotografie, měření světla, ostření, vyvážení bílé nebo citlivosti. Fotograf si může vytvořit i vlastní profily nejčastěji používaných nastavení a uložit je do paměti digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50.

2palcový displej digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50:

Výklopný 2palcový displej digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50 lze horizontálně i vertikálně otáčet o 180°, takže umožňuje pohodlné fotografování i z nestandardních úhlů. Displej digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50 lze dokonce celý otočit LCD povrchem dovnitř, aby se nepoškrábal při přenášení nebo transportu mezi ostatními věcmi v zavazadle. K dispozici na digitálním fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50 je také praktická funkce POWER LCD, která zvýší jas LCD panelu o 40 %, takže je dobře viditelný i za slunného počasí. Rozlišení LCD panelu i elektronického hledáčku digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50 je 207 000 pixelů. Vyhledávání konkrétní fotografie v digitálním fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50 v režimu Playback usnadňují náhledy po 9, 16 a 25 snímcích.

Možnost videozáznamu na digitálním fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50:

Vedle standardního videozáznamu v rozlišení VGA (640x480 bodů) s frekvencí 30 snímků za sekundu umožňuje digitální fotoaparát Panasonic DMC-FZ50 pořídit i videosekvence ve formátu 16:9 s rozlišením 848x480 bodů. Také při natáčení videa lze zoomovat pomocí prstence na těle objektivu digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50.

Digitální fotoaparát Panasonic DMC-FZ50 umožňuje ukládat také soubory typu RAW, což jsou obrazová data přímo z CCD, která neprocházejí zpracováním, a je kompatibilní s USB 2.0, takže lze fotky kopírovat z digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50 do počítače rychlostí až 480 Mb/s.

Sériové snímání digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50:

Funkce sériového snímání umožňuje fotografovat scénu pomocí digitálního fotoaparátu Panasonic DMC-FZ50 rychlostí až 3 snímků za sekundu v plném rozlišení, přičemž počet snímků v řadě je omezen pouze kapacitou paměťové karty SD (do 2 GB) nebo SDHC (4 GB a více).

Digitální fotoaparát Panasonic DMC-FZ50 je kompatibilní s paměťovými kartami typu SDHC / SD / MMC.

Digitální fotoaparát Panasonic DMC-FZ50 je dodáván v klasické černé barvě a elegantní stříbrné barvě.

Panasonic DMC-FZ50

1.jpg

 
Postupně budu přidávat další fotky.